«تارکد» به ماجرای «نفوذ» در پرونده فرار بنی صدر می پردازد

قسمت جدید «تارکد» یک ماجرای نفوذ را در پرونده فرار بنی صدر واکاوی می کند.

به گزارش سینماخانه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مجموعه ۱۰ قسمتی «تارکد» به ۱۰ پرونده از حساس‌ترین موضوعات در تاریخ انقلاب اسلامی می‌پردازد و با استفاده از مجموعه اسناد پژوهشی دقیق، جزئیات کمتر شنیده‌شده از این رویدادها را بیان می‌کند.
صالح نیکنام کارگردان «تارکد» درباره قسمت هشتم این مستند که پنجشنبه ۳۰ شهریور روی آنتن می‌رود، گفت: در قسمت هشتم به پرونده بنی صدر و ارتباطات او با امریکایی ها می پردازیم. اسنادی که نشان می دهد او در برهه ای از این مناسبات ماهانه هزار دلار حقوق دریافت می کرده است. همچنین به یک ماجرای نفوذ می پردازیم که تاکنون در مستندها درباره او صحبت نشده است. بهزاد معزی شاه مهره ای که محمدرضا پهلوی را از کشور فراری دارد. او بعدا با مدلی قهرمانانه به کشور بازگشت و این بار با همان شیوه نفوذ توانست بنی صدر را فراری دهد.

این مجموعه به موضوعات مهم امنیتی تاریخ انقلاب از جمله کارنامه سیاسی شهید بهشتی و ترور وی، آغاز جنگ تحمیلی، پشت پرده حملات شیمیایی عراق در دفاع مقدس، پرونده ابراهیم یزدی، فرار بنی‌صدر، حج خونین سال ۱۳۶۶ و انفجار دفتر نخست‌وزیری پرداخته است.
به گفته کارگردان، وجه تمایز اصلی این مجموعه تمرکز بر اسنادی است که بسیاری از آن‌ها برای نخستین‌بار بازخوانی می‌شود.
مجری طرح و کارگردان مجموعه «تارکد» محمد صالح نیکنام است و از دیگر عوامل آن می‌توان به نویسنده و پژوهشگر: مجتبی نوروزپور و موشن‌گرافیک: احسان میرآبادی اشاره کرد.
«تارکد» تولید مرکز هنری رسانه‌ای نهضت و شبکه مستند سیما است و پنجشنبه‌ها ساعت ۲۲ از شبکه مستند پخش می‌شود. تکرار این مجموعه تلویزیونی هم روز بعد ساعت ۱۵ است.

The post «تارکد» به ماجرای «نفوذ» در پرونده فرار بنی صدر می پردازد first appeared on سینما خانه | پایگاه خبری سینما، تئاتر و تلویزیون.مقاله اصلی

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * مشخص شده اند.